Na co zwrócić uwagę wybierając nawilżacz powietrza do domu?

Suche, mocno podrażnione oczy oraz kaszel to pierwsze objawy świadczące o tym, że powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych jest zbyt suche i jak najszybciej należy podjąć skuteczne działania zmierzające do poprawy sytuacji. Warto przy tym pamiętać o tym, że jakość powietrza (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz) ma bardzo duży wpływ nie tylko na komfort życia, ale również na zdrowie.

Jak skutecznie walczyć z nadmiernie suchym powietrzem w pomieszczeniach?

Najczęściej problem z suchym powietrzem pojawia się w okresie grzewczym, kiedy to pojawia się mnóstwo problemów nie tylko ze strony układu oddechowego. Pogarsza się w takim przypadku również jakość cery, organizm również jest tak osłabiony że nie jest w stanie pracować na najwyższych obrotach. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup najwyższej jakości nawilżacza powietrza, który raz na zawsze pozwoli zapomnieć o przykrych dolegliwościach związanych ze zbyt suchym powietrzem w pomieszczeniach (najbardziej optymalna dla zdrowia wilgotność powietrza powinna wynosić 40-60%).

Nawilżacze powietrza – rodzaje

Wszystkie obecnie dostępne na rynku nawilżacze powietrza można tak naprawdę podzielić na trzy grupy:
– nawilżacze parowe są bardzo proste w działaniu, opartym na nagrzaniu wody przy pomocy specjalnej grzałki – po uzyskaniu odpowiedniej temperatury wydziela się para wodna. Te urządzenia uznawane są za najbardziej wydajne, choć do ich działania niezbędna jest energia elektryczna (co z kolei przyczynia się do wygenerowania nie małych kosztów eksploatacyjnych);
– nawilżacze ultradźwiękowe w swoim działaniu zostały zaprojektowane tak, by cząsteczki wody, w ten sposób tworząc mgiełkę, która nawilża powietrze. Są nie tylko skuteczne w działaniu, ale również ich obszar działania jest dość szeroki (do 30 m2);
– nawilżacze ewaporacyjne są nie tylko skuteczne, ale również stosunkowo tanie w eksploatacji. Są to nawilżacze które w najzdrowszy i najbardziej naturalny sposób nawilżają pomieszczenie.

Czym się kierować wybierając nawilżacz powietrza?

Decydując się na zakup nawilżacza powietrza warto zastanowić się nad wyborem urządzenia z dodatkowymi możliwościami np. jonizacją (co pozwoli na efektowne pozbycie się elektrosmogu z pomieszczeń). Ciekawym rozwiązaniem może być także zakup urządzenia łączącego w sobie funkcję nawilżacza oraz oczyszczacza powietrza. Na rynku jest tak duży wybór tego rodzaju urządzeń, że z pewnością po intensywnych poszukiwaniach każdy znajdzie coś idealnie dostosowanego do własnych potrzeb.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *